Про нас

Наша місія полягає в тому, щоб розвивати, посилювати та сприяти використанню відкритих даних для стимулювання соціального покращення, заохочення кращого врядування та розвитку громадянcького суспільства по всій Україні.

showcase image

Історія створення громадської організації

З часу заснування Artellence ми були вражені масштабами та різноманіттям проблем, які можуть вирішити штучний інтелект та великі дані. Як і кожен соціально відповідальний бізнес, ми почали працювати над суспільно важливими проєктами, спрямованими передусім на дослідження впливу на громадську думку та якості інформації у відкритих джерелах.

Це надихнуло нас на створення окремої організації для втілення соціальних ініціатив за допомогою AI та Big Data. Таким чином, ми використовуємо переваги обох сфер — комерційної і некомерційної — для максимальної користі для бізнесу, держави та суспільства.

Розвиток Open та Big Data в Україні

Протягом останніх 10 років Україна активно розвиває напрям Open та Big Data. Уряд України дедалі більше визнає важливість відкритості та доступності даних для суспільства.

У 2015 році було прийнято закон "Про доступ до публічної інформації", який регулює збір, використання і розповсюдження публічних даних.

Ще в 2011 році Україна приєдналася до партнерства "Відкритий Уряд", що стало першим кроком до створення відкритих даних.

В Україні діє принцип відкритості за замовчуванням — «open by default». Україна стала першою у світі країною, що затвердила методологію оцінювання оприлюднення та оновлення відкритих даних на державному рівні.

У 2021 році Україну визнали trend setter в рейтингу Open Data Maturity, де наша країна також зайняла почесне 6 місце серед 34 країн Європи.

У 2022 році Україна посіла 2 місце з результатом зрілості сфери відкритих даних на рівні 97%. Це лише доводить, що сфера відкритих даних, попри повномасштабну війну, продовжує розвиватись.

Використання великих та відкритих даних має величезний потенціал з кількох причин:

reason icon

Прозорість і відкритість

Відкриті дані допомагають забезпечити прозорість у діяльності державних органів. Це підвищує довіру до державних органів, а також допомагає протидіяти дезінформації, оскільки дозволяє перевірити будь-які дані за лічені секунди.

reason icon

Об’єктивні рішення

Великі дані можуть допомогти приймати рішення на основі обґрунтованої та чітко проаналізованої інформації в різних сферах, таких як освіта, охорона здоров’я, та соціальний захист.

reason icon

Інновації

Відкриті та великі дані розширюють можливості розвитку для науковців, розробників й громадськості. Бізнеси та стартапи можуть використовувати ці дані для створення нових продуктів та сервісів, які відповідають на соціальні виклики.

reason icon

Гнучкість

За допомогою відкритих та великих даних можна стратегічно планувати реакцію, робити необхідні прогнози та моделювати сценарії розвитку ситуації в режимі реального часу, що дозволяє оперативно та об'єктивно реагувати на виклики сучасності.

Зважаючи на ці причини, а також наші можливості у цій сфері, нам важливо не лише долучитися до цього напрямку, але й активно сприяти його розвитку, використовуючи величезний потенціал відкритих та великих даних для підвищення якості життя українського суспільства.